Reklam

Doğa'nın Yeni Yüzü Bahar Candan ''Bu Benim Karakterim''

Bahar Candan tatil yaptığı İzmir'de T4Haber’e konuştu ‘’Bu Benim Karakterim’’ dediği özel röportaj ile yaşadığı anları anlattı ve ‘’Babam gibi Doç. Dr. olmak istiyorum’’ dedi.

Doğa'nın Yeni Yüzü Bahar Candan ''Bu Benim Karakterim''
26 Nisan 2021 - 00:07 - Güncelleme: 26 Nisan 2021 - 12:00
Bahar Candan ile beraber yaktığımız ateşin etrafında oturarak keyifli bir sohbet geçirdik.  Sohbetin ardından sorularımızı yanıtlayan Bahar Candan önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık durumunuz ilk olarak iyi görünüyor, darp edildiğiniz olay hakkında bilgi vermek ister misiniz ?
Yanağımda iz kalacak estetik operasyon geçirdim, yüzüme karşı bilerek ve isteyerek çirkin olabilmem için yapılan bir saldırı. Bir erkek tarafından bir kadını çirkinleştirmek için kasıtlı olarak yapılan bir saldırı. Kadına şiddetin her türlüsü kötü hepimizin başına gelebilir.

Dava Süreci devam ediyor mu?
Evet ben direk ifademi Savcı'ya verdim hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Olay tanıkları veya görüntü kayıtları var mı?
Evet, 2 tane kız arkadaşım olayın tanığı o kadar korktular ki kendilerine zarar verecekler diyerek kapının önünde korkarak beklediler müdahil olamadılar. Bana saldıran vuran kişiyi durdurmak için kimsenin cesareti yoktu. Kız olduğumuz için bir erkeği nasıl tutabiliriz düşüncesi vardı. O an ne yapacağımızı bilemedik kız arkadaşlarım da ifadelerini verdiler. Bütün hayranlarımdan desteklerini rica ediyorum hepimizin başına gelebilir. Hepimizin annesi kızları ve kardeşleri var her kadının şuan sokağa çıkıp sağ tarafından gelen bir erkek tarafından darp edilmeyeceğinin bir garantisi yok

Aile bağlarınız ile ilişkiniz nasıl?
Olay başıma geldiği andan itibaren otel yetkilerince ailem arandı. Helikopter ile öce bursa ya gittim. Şoförümüz beni oradan aldı. Çok zor günler geçirdik ve çok daha dikkat edeceğim. Hayatımda yeni bir amaç edindim ve kadına şiddete hayır demek. Bahar Candan olarak hayatım boyunca bu konu hakkında çalışmalar yapacağım.

İstanbul Sözleşmesinin feshedilmesi ile alakalı söylemek isteyeceğiniz bir şey var mı ?
İstanbul sözleşmesinin uygulamaya geçmeden kaldırılmasına üzüldüm umarım hepimiz için daha iyi bir sözleşme hazırlanır.

Şu anda hayatınızda birisi var mı ? ya da bir ilişki düşünüyor musunuz?
‘’Hayatım da birisi var mı? Tabikii varrr’’ esprili bir giriş yaparak bizleri güldüren Bahar Candan, ‘’Bahar Candan Bir karakter, bir televizyon karakteri hayranlarım Bahar Candan karakterinin tadını çıkarsınlar gerçek kimliğim her zaman çok başka oldu siz televizyonda ki Bahar Candan'ı tanıdınız. Özel hayatımı belirtmeme gerek yok çünkü çok zor bir şey yaşadım benim ve ailem için çok zordu. Hayatımda çok büyük bir güven kaybı yaşadım. Bir fanım olduğunu söyleyen kişi tarafından darp edilmek beni çok kırdı.’’ İfadesini kullandı.

Şu an zayıf görünüyorsunuz. Bir ara kilo almıştınız bu kilolardan nasıl kurtuldunuz? Hangi yöntemleri kullandınız?
Ben hep zayıfım. Sadece bir iş için kilo almıştım bu da bence çok az kadının yapacağı bir iş diye düşünüyorum. Ben bir kadın olarak aslında çok güçlü bir karakterim çünkü bildiğiniz gibi kadınların hep kilo takıntısı olur ama bende hiç yok. Ben bir iş için yani yarışma programı için kilo aldım. Birçok insan şunu diyebilir kıytırık bir yarışma için onlarca kilo alırnır mı? Bu delilik ama ben aldım iş benim için öncelik zaten ince bir yapım var. Televizyonda kısa boylu çıkıyorum tonton filan hiç anlamıyorum selvi boylu al yazmalı çok ince bir yapım var iş için kilo aldım.

Ses tonunuz konuşma tarzınız hakkında ne gibi tepkilerle karşılaşıyorsunuz? Olumsuz tepkilere ne gibi tepki veriyorsunuz bu durumdan şikâyetçiminsiniz?
Eleştiri insanları yüceltir ve eleştirileri olumlu bir şekilde karşılıyorum ve sesimi bir enstrüman gibi kullanıyorum bunların hepsi bir şov.

Geçtiğimiz dönemlerde dondurma gibisin şarkısı ile gündeme bomba gibi bir giriş yapmıştınız aynı performans ile tekrardan bir şarkı çalışması projeniz var mıdır?
Kadın olmayı çok seviyorum. Kadın olarak Türkiye’de üst sıralarda yer alıyorum son yaşadığım olay da bence kadınsı taraflarımı çok ön plana çıkardığım için başıma gelmiş olabilir diye düşünüyorum. Şarkılarımda da her zaman genç ve güzel kadın enerjisi var ben böyle olmayı çok seviyorum. Ben bir idolüm ve feminitiyi seviyorum. Şarkılarda da sesim çok ince gerçek hayatta olduğu gibi bununla gurur duyuyorum şarkıcı olmak amacım değil mesleğim avukat olmak ama şarkı söylemek benim hobim olmuştur ve herkesin bir hobisi olmalı.

Üniversite Okuyor musunuz?
Evet, Şuan Beykent Üniversitesi Hukuk fakültesinde okuyorum. Bununla övünmüyorum çünkü hem babam hem de ablam avukat benim için bir aile geleneği oldu. Avukatlık yapar mıyım bilemiyorum bu konularda Zeynep Nazlı Kayı gibiyim. O da ailesinin zorlaması ile hukuk okumuş ama şuan psikoloji okumaya başlamış ve 30’lu yaşlarında galiba bende hukuk okuyup o yaşlarda herhalde İngilizce okurum diye düşünüyorum.

Babam gibi Doç.Dr ya da Prof. Dr. Olmak istiyorum
Ülkemin ihtiyacına göre okulumu bitirdiğimde avukatlıkta yapabilirim bunları değerlendireceğim. Babam şuan da avukatlık yapmıyorum üniversitede Doç Dr. Unvanında öğretim görevlisi. Bende babam gibi Doç Dr. Yada Prf. Dr. Olmak istiyorum. Çok genç bir yaşım var ve genç yaşta ünlü oldum. Bu benim için bir avantaj beni siz büyütüyorsunuz ben de sizi büyütüyorum ve birbirimize destek olacağız. Bu zamana kadar hep beraberdik bundan sonrada beni görmeye devam edecekseniz.
Benim en büyük hayranım çocuklar bunun nedeninin doğallığımın olduğunu düşünüyorum. Çok transparanım duygularımı olduğu gibi yansıtıyorum hiçbir zaman hiçbir şeyi saklamıyorum bütün yaşantım ortada. Bunu çekip sosyal medyada paylaşan benim. Hiç olmadığım birisi gibi görünmek istemiyorum çünkü olduğum şeyden çok memnumum bu böyle devam edecek.

Şu anda olduğu gibi sürekli şehir hayatından kaçarak kendinizi dinlendiriyor musunuz?
Çok yoğunum planlı bir seyahat benim için çok zor ama bu şekilde spontane gelişen kısa tatil yapmayı seviyorum. İstanbul’da ki ışıltılı hayatıma burada biraz ara verdim kendimi iyileştirmeyi ve kendimi doğaya bırakmayı seviyorum tabii ki benim için doğa metropol hayatından çok daha keyifli. Size gösterdiğim o ışıltılı ve aslında hareketli dünyadansa burada kamp hayatı yaşamak benim ruhuma daha iyi gelecek.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum