Ekmek Zammında İlk Tepki Başaran'dan Son Tepki Yavuz'dan

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran ekmek zammına en sert tepkiyi veren isim olmuştu ve verdiği mücadele de Vali Seddar Yavuz’un kulak vermesi ile konu mahkemeye Taşındı.

Ekmek Zammında İlk Tepki Başaran'dan Son Tepki Yavuz'dan
16 Şubat 2021 - 22:02
Ömer Faruk Başaran ekmek zammına bu sözlerle tepki vermişti ‘’Geçtiğimiz yıllarda aralarında Kocaeli’nin de olduğu Ankara, Edirne gibi birçok ilimizde ekmek zamlarına karşın valilikler ve Ticaret Bakanlığı'nca müdahaleler edilmiş ve bir süreliğine de olsa zamlar geri çekilmişti. Pandemi sürecinin etkisiyle tavan yapan işsizlik ve hayat pahalılığı döneminde bazı sektörler kardan çok hizmeti düşünmek durumundadır. Sofraların en temel maddesi olan ekmeğe zam konusu mutlaka gözden geçirilmelidir. Elbette fırıncı esnafının da haklı olduğu konular var. Girdi maliyetleri konusunda onlara yönelik önlemler de alınmalıdır. Burada söz konusu olan dar gelirli milyonlardır”

En somut tepki ile vatandaşın derdine dert olan Gelecek Partisi’nin çağrısına sessiz kalmayan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz konuyu Mahkemeye taşıyarak Ekmek zammına tepki gösterdi.

Ömer Faruk Başaran, ‘’Çağrımıza sessiz kalmayarak kulak veren ve ekmek zammını mahkemeye taşıyan sayın Kocaeli Valimize teşekkür ederim’’ ifadesini kullandı.

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum