Güven Gök

Güven Gök

[email protected]

Gebzespor Neden Bu Halde!

30 Kasım 2019 - 18:58

Yıllardır bir soru var akıllarda !

Gebzespor Neden Bu Halde?

Öncelikle Gebzespor Gebze'nin en değerlisi bu herkesce bilinmektedir. Gebze Belediyesi, Gebze Kaymakamı, Gebze Ticaret Odası ve Gebze'de bulunan iş adamları bu takıma destek vermekten neden kaçınıyorlar?

Bu soruların en başında Gebzespor 'un başarısızlıkları ve borcu geliyor.

Bu takımın hiç mi başarısı yok elbette var ama yeterli değil bu kentin takımı  PTT 1.Lig ve Süper Lig kaldırabilecek güçte. Neden mi böyle düşünüyorum ? Sanayisi yeter demem yeterli olur herhalde ?

Sadık Güvenç her seferinde adayım aday olucam liste hazırlıyorum diyerek ya reklam peşinde koştu ya birileri tarafından durduruldu yada korktu kaçtı. Bunu kendisi açıklamalı ve açıklamak zorunda bir basın toplantısı mutlaka düzenlemeli sadece bu konu ile ilgili aksi taktirde kesinlikle istifa etmeli.

Gebzespor her zaman başarıya aç bir taraftara seyirciye sahip. Galibiyet serisi geldiğinde trübünler hınca hınç dolu oluyor. 3. Lig e çıktığımız sezonu hatırlıyalım her maç tıklım tıklımdı inanç vardı deplasmanlara dahi  en az 7 8 otobüs gidiliyordu. Sonuçta şampiyon olduk Eskişehir 'e çıkarma yaptık. ve 3.Lig 'e çıktık.

Gebzespor şampiyon olsun olmasıb gereken tek şey tüm benliğiyle sahip çıkacak bir ismin başkan olması ve kent büyüklerinin, iş adamlarının , esnafın , taraftarın sahip çıkması birlik beraberlik içerisinde bu takımı beraber omuzlaması olacaktır. Bir yandan Kulüp başkanı kent büyükleri ile görüşürken diğer yandan taraftarın kaynak bulması için esnafı gezmesi , esnafın desteği , sanayi deki fabrika sahipleriyle görüşmeleri , isim sponsorluğu, stad isim sponsorluğu, forma sponsorluğu , stadyum içi reklam sponsorluğu gibi bir çok alanda gelir sağliyacak zeminin hazırlanması tabi bunun için Kaymakam, Vali,  KBB Başkanı , Gebze Bel. Başkanı 'nın destekleri ile olması gerektiği bilinmelidir.

Neden yıllardır bu yönde çalışmalar olmuyor , olduysa kim ne destek verdi görülmedi saklandı veya gizlendi.

Forma göğüs sponsorlukları hep bilindik isimlerdi ya kulüp başkanın ismini taşıdı yada Belediye Başkanı nı temsil ediyordu. Gebze 'de o kadar fabrika var neden gidilip görüşülmedi.

Şimdi bir aday çıksın ve desinki sağlam liste çıkaracağım bu listede Gebze Sanayi den şu isimler olucak. Esnaf 'tan bu isimler olucak Belediye ve Kaymakamlıkta  bu isimler olucak desin demelidir.

Bu görevi en iyi üstlenecek biri vardı ama kaçtı diyebilirmiyiz? Kimden bahsettiğimi biliyorsunuz (Sadık Güvenç)

Hüseyin Deniz kayyım atanmaması için görevinde devam ediyor ama önümüzdeki hafta tekrar bir kongre kararı alıcak.

Transfer dönemi büyük paralar harcanmadan nokta atışı yapabilecek sportif direktör , teknik ekip getirilmeli.

Söylenecek çok şey var ama bu kadar kısa keselim.

Son birşey daha eklim Gebze Medical Park , neden reklam alamıyoruz bildiğiniz üzere süperlig de ve diğer liglerde çok sayıda sponsorluk anlaşması yapmakta güzel bir isim yada forma sponsorluğu anlaşılabilir gereken temas yapılabilir eğer Gebze'ye bu desteği veremiyorsa kampanya başlatıp Gebze'den yolluyalım. Gebze' den para kazanıp Gebze 'ye sponsor bile olmaktan çekinen bütün firmaları göndermek lazım Gebze'den .