Güven Gök

Güven Gök

[email protected]

Kurumsal Bir Gebzespor

14 Şubat 2020 - 02:50 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 22:40

Gebzespor her yıl beklentilerin altında kaldı. Gurur duyduğumuz çok az sayıda başarımız olması bunlardan bir tanesi.

Süreklilik getirecek bir başarı serüveni yakalamamızın zamanı geldi de geçiyor. Recep Avcı ve yönetimi kurumsallaşma açısından çok önemli adımlar atıyor ve arkalarında durma zamanı geldi de geçiyor.

Recep Avcı ‘nın geldiği günden beri attığı adımlar kurumsal bir kimlik taşımamızın gerekliliğini gösteriyor ki bunu beceriyorlar.

Sosyal Medya hesapları ile başlayan Avcı ve yönetimi, Protokol ziyaretlerinin yanı sıra bir çok ziyarete imza attı ve atmaya devam ediyor.

Protokol tribünün kadın izleyicilere ücretsiz olması, her iç saha maçında önemli misafirlerin davet edilmesi, Gebzespor ‘a küsmüş, küstürülmüş insanlar ile temasa geçilmesi ve daha da önemlisi Gebzesporumuzun kurucularından hayatta tek kalan isim olan Ahmet Ataç ‘ı ziyaretleri olmuştur.

Kurumsallaşmanın önemli adımları yavaş yavaş atılsa da çok geç kalınmış bir durum olarak gözükse de, bu başarının gerektiği adımlarının doğru atılması yanlışlardan kaçınılması çok daha önemli.

Gebzespor bulunduğu konum itibari ile hiç olmaması gerektiği bir LİG de mücadele etmekte. Gebzesporumuzun gerektiği yer SÜPERLİG en kötü TFF 1.LİG de mücadele etmesidir. Gebze ‘ye yakışanda bu olacaktır. Bu başarının gelmesi de kurumsallaşmadan geçiyor.

Uzun yıllardır başarı gelmiyor ise sebeplerden bir tanesini buna bağlayabiliriz. Yapılan hatalar illaki vardı ve var olmaya devam edecek ancak daha dikkatli daha özverili olma zamanı geldi çattı.

Gebzespor ağır taştır diyoruz ve öyle. Ciddi anlamda var gücü ile Gebzesporu yaşatacak olan Recep Avcı ve yönetimidir ve şuana kadar yapılan hizmetlerde bunu göstermektedir.

Gebzespor’un eskisi gibi büyük borçları kalmamış ve neredeyse borçsuz bir duruma gelmiş durumda. Bu sezon artık şampiyonluk için geç kaldık ama bu takımı lig de üst sıralarda tamamlayarak, gelecek sezon için hazırlıkların başlaması, çok geç olmadan şimdiden plan ve projelerle takımın kenetlenmesi yapılması gerekmekte.

Gelecek sezon transfer çalışmalarına şimdiden başlanmalı diyebilirim. Şimdi mi transfer edelim ? Tabiî ki de hayır. Şimdi yapılacak tek şey futbolcuların izlenmesi olmalı, kulaktan dolma bu oyuncu iyiymiş bu oyuncu şöyleymiş olmamalı. Kendi scout ekibimizi oluşturup gelecek sezona birkaç iyi futbolcu seçmeleri ve transfer yapmaları için görevlendirilmelidir.

Kurumsal bir Gebzespor geleceğini sağlam adımlarla atmalı ve planlamalı. Gelecek sezonun Gelir-Gider tablosunu şimdiden planlamalı ve ona göre hareket etmeli.

Buradan Recep Avcı ve Yönetimine tekrardan başarılar diler. En kısa sürede Gebzesporumuzun gerektiği yerlere gelmesini temenni ederim.